تور بالی

غذاهای کشور مالدیو

اگر با تور ارزان مالدیو نوروز سفر می کنید ،می توانید در روز از دیدنی های مالدیو بازدید کنید و شب هنگام ،از غذاهای خوشمزه سرآشپزهای ماهر مالدیو لذت ببرید .شاید اغراق نباشد اگر بگوییم در رستوران های مالدیو میتوان بهترین غذاهای غذاهای اروپایی، آسیایی و بین المللی را تجربه کرد.برخی گردشگران معتقدند در مالدیو غذای بد پیدا نمی شود ،فرقی هم نمی کند که چقدر پول بپردازند،همیشه از مزه غذاها راضی خواهند بود گرچه بیشتر غذاهای این کشور از ماهی درست شده و گرم و تند می باشد و از ادویه جات سنتی در غذاهای کشور مالدیو استفاده می شود چون تحت تاثیر ذائقه غذایی سریلانکا و هند جنوبی می باشد .

غذای مالدیو

غذای مالدیو

بطور کلی در کشور مالدیو بیشتر غذاهای مالدیو با ماهی، پیاز، فلفل، ادویه های مخصوص، نارگیل و برنج تهیه میگردد در قسمت زیر شما عزیزان را با چند مرود از این غذاها آشنا خواهیم کرد.

 

1. سوپ ماس هونی

ماس هونی یکی از مشهورترین صبحانه ها در مالدیو ست که مواد اصلی آن از ماهی دودی، پیاز و نارگیل می باشد این مواد به کمک ادویه های خاصی پخته می شوند.

 

2. بامبو کی لو هیتی

یکی از مشهورترین میان وعده هایی که در کشور مالدیو خصوصا در رستوران های مالدیو سرو می شود ،بامبو کی لو هیتی می باشد که مواد اصلی این غذای لذیذ از نان مخصوص با ادویه کاری، میوه و ماهی سرخ شده می باشد.

 

3. فیهونوماس

یکی از خوشمزه ترین غذاهای مالدیو می باشد که مواد تشکیل دهنده فیهونوماس ماهی و سس مخصوص فلفلی ست که بعد از طعم دار شدن آنرا بصورت کبابی طبخ میکنند، این غذا مورد پسند بسیاری از گردشگران میباشد.

 

4. باجیا

باجیا نوعی شیرینی معروف در مالدیو ست که با نارگیل و ماهی پخته اماده میشود.

 

5. کیمیا

این غذا هم یکی دیگر از غذاهای محبوب گردشگران است که به صورت رولت های ماهی سرو می شود و البته این رولت ها می بایست تا حد امکان سرخ و برشته شوند و به همراه سس میل میشود.

 

6. کولی بورکیبا

کولی بورکیبا در واقع یک نوع کیک است که ماده اصلی از ماهی و ادویه تند تشکیل می شود و یک غذای مشهر در مالدیو می باشد.

 

7. گولا

گولا این نوع شیرینی به شکل کوفته های گرد بوده و با ماهی تهیه میشود.

غذاهای کشور مالدیو

غذاهای کشور مالدیو

غذاهای کشور مالدیو

غذاهای کشور مالدیو

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور بالی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور بالی و هتل بالی از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش توربالی

021 43 67 47 48

×