تور بالی

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

سالانه افراد زیادی از سراسر جهان به اقیانوس زیبای هند می آیند زیرا این طبیعت خیره کننده و فرهنگ مردمان جزیره ی بالی که یکی از مراکز مهم توریستی در دنیاست که در کشور اندولزی قرار دارد و در سال های گذشته توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است و همین موضوع سبب شده تا او این همه شکوه و زیبایی را با تمام وجود لمس کنند در ادامه با تفریحات فراموش نشدنی در بالی آشنا می شوید.

 

 

تراس های برنج تگالالنگ

 

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

 

تراس های برنج تگالالنگ، موقعیت و فرصتی است که به شما اجازه می دهد تا عکس های خیره کننده ای ثبت کنید. برای آبیاری این زمین ها از سیستم سوباک استفاده می شود. این سیستم آبیاری سنتی از قرن هشتم توسعه یافته است. شاید در میان گشت و گذار در این منطقه، کشاورزانی را ببینید که تا زانو در گل و آب فرو رفته اند و در میان محصولات کار می کنند. تمامی ویژگی های این منطقه سبب می شود تا یکی از خیره کننده ترین مناظر را در بالی ببینید.

 

 

طلوع خورشید کوه آگونگ

 

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

 

آگونگ (Mt. Agung) یکی از مرتفع ترین و مقدس ترین قله ها در بالی است. حتی اگر هم به مذهب اعتقادی ندارید، فضای روحانی و معنوی خاصی را در طلوع آفتاب این کوه احساس خواهید کرد. اگر به بالای آگونگ بروید، نمایی خیره کننده از تمامی بالی و جزایر اطراف آن مانند نوسا پنیدا خواهید داشت. راه های مختلفی برای رسیدن به بالای این کوه وجود دارد و مهم تر از همه، حدود ۸ تا ۱۲ ساعت جنگل نوردی در پیش رو خواهید داشت. برای چنین تجربه ای به راهنما، آمادگی جسمانی و روحی ماجراجو نیاز دارید.

 

 

 غذاهای بومی

 

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

 

یکی از بهترین قسمت سفر به بالی، امتحان کردن مزه ی غذا های سنتی و بومی این جزیره است. البته این بستگی به شما دارد که این غذاها را در خیابان، رستوران و یا در هتلی ۵ ستاره میل کنید. گشنیز، نارگیل، علف لیمو و بادام زمینی از جمله ادویه هایی هستند که در غذاهای محلی این سرزمین استفاده می شود. غذاهای سنتی هچو گدو گدو (gado gado)، ستای آیوم (satay ayum) و ناسی گورنگ (nasi goreng) را به هیچ عنوان از دست ندهید. دو غذای محبوب در میان بومی ها، آیان بتوتو (مرغ آرام پز شده در برگ موز) و سیت لیلیت (گوشت های خورد شده بر روی علف لیمو) هستنند. برای دسر حتما بوبوه اینجین (bubuh injin) را سفارش دهید، این دسر نوعی شیر برنج با برنج سیاه است.

 

 

غروب خورشید اولواتو

 

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

تفریحات فراموش نشدنی در بالی

 

اولواتو (Uluwatu) نام ساحلی رویایی و افسانه ای است که یکی از فوق العاده ترین جاهای دیدنی در بالی است، در جنوب شرقی شبه جزیره بوکیت قرار دارد. حتی اگر به موج سواری که از تفریحات محبوب این ساحل است، علاقه ای نداشته باشید، می توانید بی خیال دنیا، به غروب خورشید شگفت انگیز آن خیره شوید. در این ساحل می توانید در غار های ساحلی و یا رستوران های رنگارنگش وقت گذرانی کنید. در بالای صخره ای در این ساحل، یک معبد متعلق به قرن ۱۱ وجود دارد که بازدید از آن را نباید از دست بدهید. بومی ها بر این باورند که این معبد، بالی را از ارواح خبیث به دور نگه می دارد.

با حدود ۲ ساعت رانندگی از شهر کوتا، می توانید شاهد یکی از زیباترین غروب های دنیا باشید. یکی از جالب ترین مراسم ها در غروب خورشید، کِکَک نام دارد، در این مراسم بومی ها به دور آتشی می چرخند و می رقصند. قدمت این مراسم به دهه ۱۹۳۰ باز می گردد.

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور بالی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور بالی و هتل بالی از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش توربالی

021 43 67 47 48

×