تور بالی

بهترین غذاهای محلی بالی

بخشی از لذت تعطیلات در بالی، تجربه ی بهترین غذاهای محلی بالی که بسیار متنوع است. اندونزی از هزاران جزیره با فرهنگ های مختلف تشکیل شده، به همین دلیل غذاها دارای تنوع بسیار است، از جمله این غذاهای جالب و عجیب می توان به lawar، bebek betutu و ورژن ساتای (گوشت کباب شده به همراه سس تند) بالی به نام sate lilit و غذای معروف جزیره به نام babi guling اشاره نمود. در بالی همچنین مجموعه ای از میان وعده ها، کیک ها و دسرها برای ذائقه ی شیرین شما وجود دارد.

 

 

1- انواع ساته Sate

 

انواع ساته

انواع ساته

انواع ساته

انواع ساته

ساته یا ساتای گوشت های به سیخ کشیده، خوابانده شده و کبابی است که با سس تند سرو می شود و ممکن است از تکه های مرغ، گوشت بز، گوشت گوسفند، گاو، ماهی، توفو، تخم مرغ و یا مخلوط چرخ شده تشکیل شده باشد. ساته ی پرطرفدار در بالی، ساته لیلیت است که از گوشت چرخ شده ی گاو، مرغ، ماهی و یا حتی از گوشت لاک پشت تهیه شده که در ادامه با ترکیبی از نارگیل، شیر نارگیل و یک ترکیب غنی از سبزیجات و ادویه جات مخلوط می شود. در چنین حالتی این مواد دور بامبو، نی با چوب های lemongrass پیچیده شده و کباب می شوند. این غذا را می توان با سس یا بدون آن میل نمود.

 

 

2- ناسی آیام و ناسی کامپور Nasi Ayam & Nasi Campur

 

 ناسی آیام و ناسی کامپور

ناسی آیام و ناسی کامپور

 ناسی آیام و ناسی کامپور

ناسی آیام و ناسی کامپور

ناسی آیام و ناسی کامپور از آن جمله غذاهایی هستند که در بسیاری از وارونگ ها warung (غذاخوری های کوچک) در بالی می توان آنها را یافت. این غذا از برنج سفید تشکیل شده که با مواد خوشمزه ی دیگری مانند babi buling یا betutu، در کنار مخلوط سبزیجات و مقدار اندکی sambal matah تند سرو می شود، برخی اوقات در کنار این غذا کاسه ای سوپ نیز وجود دارد. برای آن دسته از افرادی که غذای تند دوست ندارند می توانند این غذا را بدون sambal بخواهند.

 

 

3- ببک و آیام بتوتو Bebek & Ayam Betutu

 

ببک و آیام بتوتو

ببک و آیام بتوتو

ببک و آیام بتوتو

ببک و آیام بتوتو

بتوتو یکی از غذاهای پرطرفدار بالی است. این غذا در واقع یک مرغ یا اردک کامل است که با ادویه جات سنتی پر شده، در برگ های موز و در پوست تنه ی درخت موز پیچیده شده و در نهایت زیر آتش زغال دفن شده و طی 6-7 ساعت فرایند پخت آن کامل می شود، در نتیجه گوشتی خوشمزه و آبدار است که به راحتی از استخوان جدا می گردد، لازم به ذکر است که این غذا جزء بهترین غذای رستوران های بالی می باشد.

 

 

4- تاهو و تمپه Tahu & Tempe

 

ببک و آیام بتوتو

ببک و آیام بتوتو

این غذا یکی از متنوع ترین آیتم های غذایی در بالی است. تاهو (توفو) و تمپه به شکل های مختلفی آماده می شوند؛ برخی اوقات میان وعده های خوشمزه هستند، گاهی غذای اصلی هستند و گاهی نیز در کنار غذا سرو می شوند. این دلمه های سویا با مواد مختلف پر شده و سرخ می شوند. بیشتر غذاهای اندونزیایی، مخصوصا آنهایی که بخش اصلی غذا برنج است، شامل کراکرهای تمپه می شوند.

 

 

5- غذای دریایی جیمباران Jimbaran Seafood

 

غذای دریایی جیمباران

غذای دریایی جیمباران

کافه های ساحل موآیا Muaya در خلیج جیمباران معمولا غذاهای دریایی گریل شده که به تازگی صید شده اند را ارائه می دهند که از آن میان می توان به میگو، صدف، خرچنگ، کالاماری و انواع گسترده ای از ماهی اشاره نمود. اما راز مزه ی این غذا در دستور تهیه ی سس باربکیو و چاشنی که هر صاحب کافه استفاده می کند نهفته است که معمولا به سمبل sambal خانگی آنها نیز بستگی زیادی دارد که به نام «سمبل غذاهای دریایی به سبک جیمباران» شناخته می شود. از ترکیبات ترش-شیرین تا تند و مزه دار استوایی، این مزه ها اعجاب انگیز هستند.

 

 

6- پپس و توم Pepes & Tum

 

پپس و توم

پپس و توم

پپس نوعی متد پخت اندونزیایی است که در آن از برگ موز برای پیچیدن غذا داخل آن استفاده می شود. بسته های کوچک با چوب های نازک بامبو در هر دو قسمت انتهایی بسته می شوند و در نهایت بخارپز و آب پز شده یا کبابی می شوند. از این روش برای آماده سازی ماهی به عنوان pepes ikan و گوشت، مرغ، توفو یا سبزیجات استفاده می شود. توم شکل های مختلفی دارد ولی معمولا در برگ موز پیچیده شده، انتهای آن بخیه خورده و بخارپز می شود. برگ موز عطر خاصی به مواد پخته شده می دهد.

 

 

7- لاوار Lawar

 

لاوار

لاوار

لاوار یک غذای مخلوط سنتی است که از گوشت های قطعه قطعه شده، سبزیجات، نارگیل رنده شده و ادویه های مختلف تهیه شده است. لاوار معمولا به محض تهیه شدن باید سرو شود و نمی توان آن را برای مدت طولانی نگهداری نمود. دو مدل لاوار وجود دارد: سفید و قرمز. نوع سفید معمولا بدون گوشت است.

 

 

8- کیک ها و دسرهای سنتی

 

کیک ها و دسرهای سنتی

کیک ها و دسرهای سنتی

کیک های سنتی به نام جاجانان پاسار jajanan pasar شناخته می شوند و در اصل برای مراسم و تشریفات مورد استفاده بوده اند، اما کم کم راه خود را به بازار باز کرده اند. این کیک ها انواع مختلفی دارند اما مواد اصلی همه ی آنها معمولا آرد برنج، گلوتین برنج، شکر، نارگیل و میوه های استوایی است. از نمونه های محبوب این کیک ها می توان به wajik، pancong، jaja batun bedil، bubuh injin، godoh، pisang rai و kelepon اشاره نمود.

 

 

9- ناسی گورنگ Nasi Goreng

 

ناسی گورنگ

ناسی گورنگ

ناسی گورنگ

ناسی گورنگ

ناسی گورنگ برنج سرخ شده ی اندونزیایی و یکی از مهم ترین غذاهای ملی این کشور می باشد. ناسی گورنگ برنجی است که از قبل بخارپز شده و با ترکیبی از گوشت و سبزیجات اعم از تخم مرغ، گوشت گاو، مرغ، میگو، ماهی کولی، گوشت بره، خرچنگ، نخود سبز، پیاز، موسیر سرخ می شود و در نهایت سس سویای شیرین یا کچاپ و سس فلفل تند به آن اضافه می گردد. هنگام سرو نهایی نیز برش های سیب زمینی یا خیار، کراکر ماهی یا میگو و ترشی مخلوط در ظرف قرار می گیرد.

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور بالی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور بالی و هتل بالی از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش توربالی

021 43 67 47 48

×